Anderson Talisca Çin Transferine Hayır Dedi İnandırıcı Gelmedi

Anderson Talisca Çin Transferine Hayır Dedi - BJK Haberleri

BJK haberleri ile en önemli gelişmelerden devam ediyoruz. Beşiktaş takımının son iki maçta yıldızı gittikçe daha da parlayan Brezilya asıllı futbolcusu Anderson Talisca, kendisine Çin ekibi Changchun Yatai tarafından gelen taleplere olumlu bakmadı. Talisca hiçbir şekilde Beşiktaş‘tan ayrılmak istemediğini ve Şampiyonlar Ligi’nde takımına çok büyük katkılar sunmak istediğini belirtti. Bununla birlikte bu sezon Beşiktaş’ın 3. kez üst üste şampiyonluğunu da beraber yaşamak istediğini dile getiren Talisca, Çin ekibinin işini bozdu.

Benfica Changchun Yatai’den 40 Milyon İstedi!

Benfica takımı ise kendilerine, Talisca için 30 milyon avro teklif eden Çin takımı Changchun Yatai ile anlaşmaya çok sıcak baktı. Bu verilen teklif karşısında Beşiktaş ile sözleşmelerinde bulun an maddeye göre eğer Benfica Talisca’yı satarsa BJK‘ye %20 bedeli ödeyecekti. Fakat 30 milyon euro karşılığında Beşiktaş takımını da razı etmek adına 30 milyondan hisselerine düşen 6 milyon yerine 10 milyon vermeyi planladılar. Ancak planlar tutmadı ve sambacı yıldız futbolcu Anderson Talisca, kendisine sunulan bu teklife sıcak bakmayarak

“Beşiktaş’ta çok mutluyum ve hiçbir yere gitmek istemiyorum. Beni daha fazla zorlamayın ve bu transfer tekliflerini kapatın. Çin’de ne işim var? Ben Beşiktaş ile UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynamak ve takımıma çok şey katmak istiyorum. Ayrıca bu sezon Süper Lig’de de üst üste 3. kez şampiyonluğu yaşayıp ondan sonra Avrupa’nın büyük kulüplerine gitmek istiyorum”

diyerek bütün transfer tekliflerini reddetti.

Benfica Anderson Talisca’nın Israrına Hayır Diyemedi!

BJK haberleri ile gündemi sarsan bu transfer teklifinin ayrıntılarında en zararlı .ıkan taran Benfica oldu. Benfica ise Çin ekibinin teklifi ile ilgili olarak Beşiktaş ile yaptığı görüşmeler sıcak ve olumlu geçmesine rağmen Brezilyalı futbolcuyu geçemedi ve gelen teklifi değerlendiremedi. Talisca’nın inadı baskın çıktı ve Benfica bu sefer Changchun Yatai takımından 30 yerine Beşiktaş’a verilecek olan 5 milyon euroyu da istedi. Ardından Talisca’nın inadı dinmeyince Benfica teklifi 40 milyona çıkardı. Bu rakam karşısında şaşıran Çin kulübü temsilcileri ise anında masadan kalkarak transfer konusunu akıllarından çıkardılar. Beşiktaş takımında Süper Lig’in başlaması ile birlikte art arda 2 maçta 2 şer gol kaydeden Talisca, bu ısrarı ile Çin’i bile yıldırdı 🙂

UEFA Bile Talisca Bayern’e Hazırlanıyor Mesajı Verdi!

Süper Lig’in ikinci sezonunun başlaması ile birlikte geçtiğimiz hafta Antalyaspor karşısında deplasmanda 2 gol atan Talisca çok konuşulmaya başlandı. Ardından bu hafta sonu yapılan Kasımpaşaspor maçında da takımına 2 gol kazandıran Talisca, doğrudan UEFA’nın kıskacına takıldı. UEFA, resmi Twitter Almanya hesabından bir paylaşım yaparak “Talisca Bayern’e hazırlanıyor” ifadesi ile Brezilyalı futbolcuyu ve Beşiktaş’ı yakından takip ettiklerini deşifre etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.