Anderson Talisca Roma'ya Satılmak İçin Alınırsa Beşiktaş'ın Elinde Patlar
Anderson Talisca Roma'ya Satılmak İçin Alınırsa Beşiktaş'ın Elinde Patlar

Anderson Talisca Roma’ya Satılmak İçin Alınırsa Beşiktaş’ın Elinde Patlar

Anderson Talisca son zamanlarda transferi yapılacak olan isimlerin başında en çok konuşulanlardan birisi. Ancak geçen gün İtalya’ya gidip Roma ile görüşmeler sağlayacak olan komiteden ses çıkmadı. Bu sessizlik ve basınımızda çıkan 50 tane transfere dair haberler de nedir?

Beşiktaş yönetimi geçtiğimiz iki sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılarak büyük bir prestij ve gelir elde etmişti. Tabi geçen sezon şampiyonlar liginde yakaladığı muhteşem başarı da takımda rol alan tüm futbolcuların değerlerinin artmasını sağlamıştı. Ayrıca şampiyonlar ligi galibiyetleri ile süper lig şampiyonlukları üst üste gelince Beşiktaş’ın borsada ki değerleri müthiş artışlar yaşadı. Aynen bu şekilde Anderson Talisca‘da böyle oldu. Şimdi ise Beşiktaş, şampiyonluğu kaçırıp büyük bir kayıp yaşadı. Bu kayıp aynı zamanda prestij olarak ta takıma yansıdı. 21 milyon euro satın alma opsiyonu ile ilk söz hakkı Benfica’ya karşı Beşiktaş’ta olmasına rağmen, Talisca artık bu kadar etmez!

BEŞİKTAŞ BENFICA’DAN TALISCA’YI ALIRSA FUTBOLCUNUN DEĞERİ DÜŞER

Beşiktaş eğer Benfica’dan Talisca‘nın bonservisini satın alırsa otomatikmen şampiyonlar ligine bu sene katılamadığımız için siyahi futbolcunun değeri düşecektir. 21 milyon verdiğimiz futbolcuyu 10 milyona alsınlar diye dua etmeye başlarız. Brezilya milli takımı bile şu anda Talisca’yı kadrosuna davet etmedi. Talisca, Beşiktaş takımına forvet arkası olarak geliyor ama çok tuhaf bir şekilde neredeyse gol krallığına oynadığı düşünülmeye başlandı. Üstelik duran toplar haricinde oyun kuruculuk olarak ta çok iyi bir futbolcu değilken, yer yer girdiği ikili mücadelelerde ise rakibine çirkeflik yapabilen bir futbolcu Talisca. Bu kadar sayılıp dökülen özellikleri yanında sadece duran toplara iyi vurması ve kafa toplarına çıkışı söz konusu kalıyor. Rakip defans sıkı markaj yaptığında ise kale önünde kafa topuna da fırsat bulamıyor. Fakat Beşiktaş için çok büyütüldü. Ayrıca bonservisinin alınması ise yapılacak son büyük hata olur.

Benzer yazılar

Fikret Orman'dan primler duyurulunca gözler futbolcularda

Fikret Orman’dan primler duyurulunca gözler futbolcularda

Fikret Orman’dan derbiye dair primler duyurulunca gözler futbolculara çevrildi ve maçta ki eforlarıyla hırsları merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.