Beşiktaş eSports Dünyada İlk Kadın CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) Takımını Kurdu
Beşiktaş eSports Dünyada İlk Kadın CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) Takımını Kurdu

Beşiktaş eSports Dünyada İlk Kadın CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) Takımını Kurdu

Beşiktaş eSports dünyada ilk Beşiktaş CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) Kadın takımını kurarak yeniden bir ilke imza atmayı başardı. RES Gaming Kadın CS:GO kadrosuna kattığı 5 bayan daha önce Dynasty Gaming bünyesinde mücadele etmişti.

Beşiktaş CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) Kadın takımımız şimdiden hem kulübümüze, hem ülkemize hem de dünyaya hayırlı olsun ve bol bol başarıları kulübümüze getirsin dileri.

Çeşitli ilklerin müjdeleyicisi olan kulübümüzün CS:GO Kadın takımını kurması ile Türkiye’de ilk CS:GO takımı kuran ve dünyada ise ilk kadın takımı kuran kulüp oldu. Beşiktaş’ın resmi sitesinden duyurulan bu haber tüm taraftarların büyük bir heyecan ve sevgi yaşamasına sebep oldu. Tüm sosyal medya mecraları bu konuyu konuşurken teknolojiyi takip eden genç nesil için ayrıca bir atmosfer oluştu. Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman‘ın önderliğinde hazırlanıp tamamlanan projeye ilgi şimdiden çok büyük. Takımımız uluslar arası arenada sahne alarak diğer kulüplere karşı mücadele verecek ve bir gurur kaynağımız daha olacak. Beşiktaş kulübü zaferleriyle yada mağlubiyetleriyle her zaman gönlümüzde taht kursa da ilklere attığı imzalar ile tüm ülkenin vizyonunu geliştirmede farklı bir yere sahip. Beşiktaş CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) Kadın takımının kurulması ile yeni bir vizyon daha açılmış oldu.

CS:GO kadın takımımıza katılan 5 bayan sporcumuz daha önceden başka bir kulüpte mücadele etmiş deneyimli kadınlar. Bu bayanlar ile kulübümüz resmi olarak imzaları atarak kadrosuna kattı. Kadın oyuncularımız İsveç, Hollanda ve Rusya doğumlu bayanlar olup isimleri de kulübün resmi sitesinden duyuruldu.

Beşiktaş kulübünün resmi internet sitesinden CS:GO Kadın takımımızın resmen kurulduğuna dair yapılan açıklama şu şekilde :

“Geleneksel sporun yanı sıra elektronik sporlarda da ilklerin öncüsü olan Beşiktaşımız, Türkiye’de CS:GO sahnesine adım atan ilk spor kulübü oldu.

Beşiktaşımız aynı zamanda bu hamlesiyle dünya çapında kadın CS:GO takımı kuran ilk spor kulübü unvanının da sahibi oldu.

Kulübümüz, dünyanın en iyi kadın CS:GO takımları arasında gösterilen RES Gaming’in kadrosunu bünyesine kattı. Daha önce Dynasty Gaming organizasyonu ile katıldıkları altı büyük turnuvanın dördünü kazanmayı başaran kuvvetli ekip, rotasını RES Gaming’e çevirmişti. Takım, Kopenhag ve Katoviçe’de düzenlenen iki büyük turnuvada ikinci ve üçüncü olarak RES Gaming çatısı altında da parlamaya devam etti. Kulübümüz uzun süredir bir arada oynayan tecrübeli kadronun tamamını transfer ederek CS:GO sahnesine güçlü bir giriş yapmış oldu.

İsveç, Hollanda ve Rusya doğumlu oyunculardan kurulu Beşiktaş Kadın CS:GO Takımı, antrenmanlarına hız kesmeden devam ediyor. 21-22 Temmuz tarihlerinde Avrupa’nın en prestijli festivallerinden Girl Gamer’da mücadele edecek siyah-beyazlıların rakipleri Team Singularity, Team Dignitas ve eParadise olacak.

Yeni sezonda uluslararası turnuvalarda boy gösterecek Beşiktaş Esports Kadın CS:GO takımı kadrosu şöyle;

Zainab ‘zAAz’ Turkie

Julia ‘Juliano’ Kiran

Petra ‘Petra’ Stroker

Anastasia ‘Kr4sylya’ Khlobystina

Ksenia ‘Vilga’ Kluenkova”

Benzer yazılar

Derbi öncesinde Vodafone Park soyunma odasından görüntüler

Derbi öncesinde Vodafone Park soyunma odasından görüntüler

Derbi öncesi Vodafone Park soyunma odasından BJK TV aracılığı ile gelen görüntüleri siz değerli takipçilerimizle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.