Beşiktaş Kayserispor Maçında ki Küfürlerden PFDK’ya Sevkedildi

Beşiktaş Kayserispor Maçında ki Küfürlerden PFDK'ya Sevkedildi
Beşiktaş Kayserispor Maçında ki Küfürlerden PFDK'ya Sevkedildi

Beşiktaş Kayserispor maçında ki taraftarların ettiği küfürler yüzünden PFDK‘ya sevkedildi. Açıklama resmi olarak TFF tarafından yapıldı. Taraftarlar ise sosyal medyada daha çok tepki verdi.

Beşiktaş Kayserispor maçında ki küfürler yüzünden TFF‘nin son dakika açıklaması ile PFDK‘ya sevkedildi. Elbette bizlerde sürekli olarak maçlarda, statlarda, sahalarda küfür olmasın diyoruz ve hatta Beşiktaş taraftarının yaptığına da “yakışmadı” diyoruz fakat işler karışıyor. Neden diye soracak olursanız, sosyal medya üzerinde Beşiktaş taraftarları yine ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarını örnek göstererek onlar sevk edilmiyor neden biz sevk ediliyoruz diye soruyorlar. Gerçekten de son haftalarda yaşanan bu gerilimlerin ve olayları bu safhaya getirenlerin kim olduğuna bakılacak olursa karşımıza TFF ile PFDK çıkıyor. Tabi bunun yanında maçı tiyatroya çeviren hakemler de var.

EL BİRLİĞİ İLE BEŞİKTAŞ TARAFTARINI ÇILDIRTTILAR

TFF, PFDK, MHK ve maçların hakemleri verdikleri adaletsiz kararlar neticesinde haftalardır kamuoyunu meşgul edip nasıl sıyırabiliriz diyerek saçma sapan kararlar verdiler. Sahada Beşiktaş futbolcusuna kırmızı kart göstermekten çekinmeyen hakemler ise rakip takımlara sıra gelince elleri armut toplamaya başlıyor. Olaylar sahada ki hakemin adaletsiz ve beceriksizliği ile kontrolünden çıkınca iş TFF ve PFDK’ya gidiyor. Çok kollanıyor denilen Beşiktaş’ı da birlikte ezerek camiayı ve taraftarı çileden çıkarttılar. Dünya basını bile bu olayı yazıp çizerken TFF hiç yüzü kızarmadan aldığı saçma kararlar ile yönetime devam ediyor.

FENERBAHÇE CAMİASI BU OLAYLARIN NERESİNDE?

Fenerbahçe camiası bu olayların neresinde sorusuna verebileceğimiz en net cevap ise çok şaşıracaksınız ama “hiç bir yerinde yoklar” olacak. Tamam olayları taraftar başlatmış olabilir, yönetiminden ve teknik heyetinden saçma sapan açıklamalar gelmiş olabilir. Bunları görüyor ve biliyoruz. Fakat bunlar Beşiktaş takımını ve taraftarını yıpratacak hareketler değildi. Derken tabi tartışmalara hiç girmemesi gereken aklı evveller de katılınca taraftar barut fıçısına döndü. Bize göre bu işler bu noktaya getiren tek merci adaletsiz olan hakem, TFF ve PFDK’dır. TFF ne hakeminin raporuna ehemmiyet verdi, ne adilce bir yaklaşım sergiledi nede hakemine ceza verdi. Bunlarda yetmezmiş gibi gidip aynı skandal hakemi, devam kararı verdiği maça yeniden atadı. Satılmışlar filan deseniz de bu gerçeği değiştirmez. Futbolun adalet mekanizması olan TFF tamamen çuvallayıp kendini ve Türk futbolunu dünyaya rezil etti. Ülkemizin hassasiyetini göz önünde bulunduran Beşiktaş, yine asil bir tutum takını UEFA kapısını çalmadı. Bunu yapsaydı burada çok kişinin canı yanar ve işler tersine dönerdi. Bu TFF köpeksiz köy bulmuş, değneksiz dolanıyor. Yani ülkede adalet yok.

BEŞİKTAŞ KAYSERİSPOR MAÇINDA Kİ KÜFÜRLER İÇİN TFF AÇIKLAMASI

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 07.05.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-KAYSERİSPOR Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.