Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’de Zorlu Fikstürle Karşılaştı

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig'de Zorlu Fikstürle Karşılaştı
Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig'de Zorlu Fikstürle Karşılaştı

Beşiktaş fikstürü Türkiye kupası ve Şampiyonlar Ligi ile birlikte Süper Lig’in de araya girmesi ile birlikte iyice zora girdi. Golcü arayışlarında en son transferini yapan Beşiktaş takımının yedek oturan golcülerine bile çok iş düşeceği kesinleşti. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi fiksütüründe önce Bayern Münih ile 20 Şubat tarihinde karşılaşacak. Ardından 5 gün sonra Süper Lig’de ki fikstürüne ezeli rakip Fenerbahçe ile 25 Şubat tarihinde bir maç daha yapacak. Sonrasında ise Ziraat Türkiye Kupası yarı finalisti olarak yine ezeli rakibi Fenerbahçe ile 27 Şubat ila 1 Mart arasında bir maçı daha var.

BEŞİKTAŞ LİG FİKSÜTÜRÜ VE ŞAMPİYONLAR LİGİ FİKSTÜRÜ MUHTEŞEM!

Beşiktaş fikstürü ezeli rakiplerinin art arda gelmesi ile güzelleşiyor. Beşiktaş takımından beklenen performans ortaya konursa oynayacakları futbol ile sadece Türkiye’de değil tüm dünya futbolseverlerine bir resital sunabilirler. Ayrıca Şampiyonlar Ligi, Ziraat Türkiye Kupası ve Spor Toto Süper Lig maçlarının 5 er gün ara ile Türkiye ve dünya devi takımlarla olması bambaşka bir heyecan. Bu durumu Beşiktaş için dezavantaj olarak görenler maçların art arda ve zorlu rakiplerle oynanmasına bağlıyorlar. Fakat Beşiktaş takımı şu an dünyaya kendini tanıtan bir kulüp haline geldi. Karşısına çıkacak olan maçların kolay ve havada bulunup tavada yencek cinsten olmasını beklemek ham hayaldir. Zorlu Beşiktaş fikstürü ele alındığında Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih ile yapılacak olan karşılaşmadan Beşiktaş takımının galip ayrılması ve ardından ülkeye dönerek Süper Lig’de Fenerbahçe’yi de yenmesi büyük takım olduğunu ispat eder nitelikte olacaktır. Beşiktaş’ın başarılı sayılması için yeni transferleri ve var olan kadro ile herşeyini ortaya koyarak hem itibarını artırması hemde bunların avantajı olarak kasasını doldurması gereklidir. Beşiktaş artık bir dünya takımı olmaya aday olduğu için zorlu mücadelelere girerek galibiyetlerle ülkede ses getirmesi gerekiyor. 20 Şubat tarihli Şampiyonlar Ligi Bayern Münih maçı eğer galibiyetle biterse tüm dünya basını ve futbol severleri Beşiktaş’ı konuşacaklar. Ardından 5 gün sonra Süper Lig maçı olan ezeli rakibi Fenerbahçe’yi yenmesi de zaten olmazsa olmazlar arasında. Beşiktaş‘ın Süper Lig’de şampiyonluk iddiasını sürdürmesi için fire vermeden ilerlemesi gerekiyor.

BEŞİKTAŞ İÇİN ZORLU MAÇLAR KORKU SEBEBİ OLMAMALI!

Beşiktaş‘ı değerlendirirken son yıllarda adını tüm dünyaya duyurmayı başarmış ve ekonomisi ile kalkınmayı başarmış bir kulüp olarak görmek gerekir. Aksi halde rakiplerinin de büyük kulüpler olmasına bakara ah vah edilirse bu takımın büyümesine imkan olmadığını gösterir. Ah vah eden herkes aslında Beşiktaş ruhunu benimseyememiş kişilerdir. Büyümek demek her alanda zoru başarmak demektir. Bu yüzden gerek transferleri ile gerekse yönetimin kulübün ekonomisini büyütmesi ile artık dünya takımları arasına isim yazdırma vaktidir. Beşitkaş bu fırsatı tepmeden galibiyetleri alarak evine dönmelidir. Bayern maçının ilkinin deplasmanda olmasını hiçbir dezavantajı bulunmuyor. Futbolcular yine çim sahada oynayacaklar, kum sahada oynamayacaklar. Taraftar eksikliği futbolcuların sinesinde bir hırs yaparak daha çok saldırmaları ve gelecek maçta da bu sefer taraftarla birlikte ezmelerini sağlamalıdır.

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig'de Zorlu Fikstürle Karşılaştı
Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’de Zorlu Fikstürle Karşılaştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.