Beşiktaş Transferde Kadrosuna Galatasaray ve Fenerli Oyuncu Katmamalı

Beşiktaş Transferde Kadrosuna Galatasaray ve Fenerli Oyuncu Katmamalı
Beşiktaş Transferde Kadrosuna Galatasaray ve Fenerli Oyuncu Katmamalı

Beşiktaş transfer gündemine ilişkin olarak takımın bünyesinde bulunan eski Galatasaraylı yada eski Fenerbahçeli futbolcular her zaman derbi maçlarda takıma olumsuz olarak yansıyor. Bütün derbiler izlenildiğinde karşımıza çıkan atmosferlere baktığımızda bu eksiyi her zaman yaşıyoruz.

Beşiktaş transfer haberleri gündeminde bulunan Burak Yılmaz ise bu verdiğimiz başlığın son örneği olarak göze çarpıyor. Takımda ki golcü açığını kapatmak adına girişilen hamleler son derece stratejik önem taşıyor. Bu yüzden daha önce Beşiktaş‘ta top oynamış olmasına rağmen daha sonra gidip Galatasaray yada Fenerbahçe forması giymiş olan bir futbolcu yetenekli bile olsa Beşiktaş’a yaramıyor. Çıktığımız tüm derbilerde ismini saydığımız diğer takımlardan gelen futbolcular şiddetli şekilde olumsuz tezahurata sebep oluyorlar. Maç sırasında ise bu karşı karşıya kaldıkları tepkilerden dolayı takıma sağlayacakları katkı elbette asgari seviyeye iniyor. Yani tam verim alınabilecek bir futbolcu çeyrek verimle maç yapıyor.

BURAK YILMAZ’I BEŞİKTAŞ TARAFTARI DA İSTEMİYOR

Burak Yılmaz transfer haberleri ile çalkalanan gündeme değinecek olursak eğer tüm sosyal hesaplarda Burak Yılmaz‘ın istenmediğini görebiliyoruz. Trabzonspor takımında iyi bir yükseliş yakalamış olması aynı icraatı Beşiktaş‘ta yapabilir anlamı kesinlikle taşımaz. Çünkü tüm Beşiktaş derbilerinde karşı takım oyuncuları bizim iş yapacak futbolcularımız üzerine oynuyor. Trabzonspor’a karşı ise bu tutumu sergilemiyorlar. Bu konunun altında yatan psikolojik faktör de çok önemli. Eğer Burak Yılmaz transferinde ısrar edilirse bize göre bu transfer aynen Alanyaspor’dan transfer edilen Vagner Love gibi sonuçlanacaktır. Alanyaspor’da çok fazla top kapma şansı bulup rakip kale ile boş olarak karşı karşıya kalan bir futbolcu Beşiktaş için forma giydiğinde bir anda silinip gitti. Çünkü Alanyaspor rakibi takımlar onu ciddiye almadıkları için Love gol şansı bulabiliyordu. Beşiktaş forması giyince gol atmak için ayrıca kabiliyet gerekiyor. Sonuç olarak hem taraftarının tribünlerden gönülden destek veremeyeceği, hemde rakip takım taraftarının gönülden yuhalayacağı bir oyuncuyu takıma katmak akıl işi değil

BURAK YILMAZ'I BEŞİKTAŞ TARAFTARI DA İSTEMİYOR
BURAK YILMAZ’I BEŞİKTAŞ TARAFTARI DA İSTEMİYOR

BEŞİKTAŞ NEDEN İŞİ BİTMİŞ FUTBOLCULARIN PEŞİNDE?

Beşiktaş transfer dönemlerine girildiğinde geçen sezonun ortasından beri Negredo, Love gibi büyük hatalar yaparak artık ayakta duramayan ve yaşı ilerlemiş futbolcuları forvete aldı. Bununla da aldığımız yara yetmedi geçen sezon Fenerbahçe‘den ayrılıp takıma alınan Lens yukarıda belirttiğimiz koşullarında etkisi ile ortaya hiçbir şey koyamadı. Üstelik Olaylı kupa derbisinde Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Lens en çok ıslıklanıp yuhalanan futbolcular arasında yer aldılar. Aslında takımda 3 eksik daha vardı. Bu tür stratejik hatalar ile yaşı ilerlemiş ve artık hırsı tükenmiş, gözü sadece “paramı alıyım” anlayışında olan futbolcular takıma artı değil eksi olur. Cyle Larin gibi forma şansı bulamadığından boğazına kadar hırs dolu olan bir futbolcu sahaya sürülmezken Negredo, Lens ve Love gibi bütün bir yıl iş bitirememiş ve gol alanında sıfır etkili oyunculara şans verilmesi tam anlamı ile talihsizlik.

BEŞİKTAŞ NEDEN İŞİ BİTMİŞ FUTBOLCULARIN PEŞİNDE?
BEŞİKTAŞ NEDEN İŞİ BİTMİŞ FUTBOLCULARIN PEŞİNDE?
DEĞERLENDİRME
Beşiktaş haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.