Beşiktaş Yönetimi Bombayı Patlattı Fenerbahçe Maçına Çıkmıyoruz!

Beşiktaş Yönetimi Bombayı Patlattı Fenerbahçe Maçına Çıkmıyoruz!
Beşiktaş Yönetimi Bombayı Patlattı Fenerbahçe Maçına Çıkmıyoruz!

Fenerbahçe ile yarıda kalan olaylı kupa derbisi ile ilgili olarak dün gözler TFF‘nin vereceği kararda idi. O adaletsiz kararın sonrasında ise bugün Beşiktaş yönetimine gözler çevrildi ve yönetim maça çıkmama kararını resmen ilan etti.

Beşiktaş Fenerbahçe arasında Şükrü Saraçoğlu stadında yapılan derbi maçında ki yaşanan olaylar ve sonrasında Beşiktaş takımına karşı haksız tutumlar karşısında gerçekten de insafı olan herkes feryat etmişti. Bu feryatlara spor yorumcuları ve köşe yazarları da dahil olmuşlardı. Beşiktaş yönetimi, teknik kadrosu ve futbolcuları ile birlikte tüm taraftarlar ve camia TFF‘nin maçın kaldığı yerden yani 57. dakikadan devam etmesi kararına tepkiliydi. Ardından gözler bu adaletsiz kararın ardından bugün olağanüstü toplanan Beşiktaş Divan Kurulu toplantısı sonrası yönetimin açıklayacağı karara çevrildi.

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ MAÇA ÇIKMAMA KARARINI RESMEN DUYURDU

Beşiktaş olağanüstü divan kurulu istişare toplantısı sırasında üyelerin çoğunluğu vakur bir duruş sergileyip maça çıkmama yönünde görüş beyan ettiler. Hatta maça kaldığı yerden devam edilmesi kararına uyalım diyen bazı üyeler de protesto edildi. Çok radikal ve net konuşmalar yapılarak maliyetinin ne olacağına bakılmaksızın bu haksızlığın karşısında duralım konuşmaları basına yansıdı.

Ve nihayet Beşiktaş yönetimi divan kurulu sonrası az önce kararını tüm resmi hesaplarından ve internet sitesi Bjk.com.tr üzerinden duyurarak maça çıkmama kararını duyurdu. Bu asil davranış ve tutumu gerçekten de can-ı gönülden tebrik ediyor ve kutluyoruz.

İşte Beşiktaş’ın Fenerbahçe Derbisi Açıklaması

Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Kaynak : Bjk.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.