TFF’nin Beşiktaşın Fenerbahçe Kupa Derbisi Kararına Siyaset mi Karıştı?

TFF'nin Beşiktaşın Fenerbahçe Kupa Derbisi Kararına Siyaset mi Karıştı?
TFF'nin Beşiktaşın Fenerbahçe Kupa Derbisi Kararına Siyaset mi Karıştı?

Geçtiğimiz hafta Ziraat Türkiye kupası kapsamında Fenerbahçenin stadında yapılan derbide çıkan olaylardan sonra ülke gündemi alt üst olurken aynı zamanda tüm dünya basınında da olaylara yer verilmişti. Bu yaşananların en çok 2024 olimpiyatlarına Türkiye’nin ev sahipliği yapamama riskini artırdığı uluslararası manşetlere bakarak tartışıldı.

Tabi ülkemizde de bir çok spor yorumcusunun derbi ile alakalı fikirleri ve görüşleri dinlenirken iki takım yönetimlerinden de bazı açıklamalar yapıldı. Beşiktaş tarafında en çok üstüne gidilen Şenol Güneş ve Tolga Zengin oldu. Fenerbahçe yönetimi ilerleyen günlerde sürekli olarak kan görme isteklerini yenilerken bir geçmiş olsuna bile gitme nezaketi gösteremediler. Bu konuda ki tutumları Beşiktaş taraftarlarının sosyal medyada ve instagram’da çığ gibi tepkilerine sebep oldu. Çok fazla tartışmalara sahne olan futbol otoriteleri ile taraftarlar arasında ki görüşler beyan edildi. Kare kare tüm pozisyonlar masaya yatırıldı. Fakat bugün açıklanması beklenen TFF kararı ise olaya son noktayı koyacak olan nihai gelişme olarak yorumlanıyor ve karar ne çıkacak diye anketler düzenleniyordu.

OLAYIN ERTESİ GÜNÜ YAPILAN SİYASİ AÇIKLAMALAR ATLANILDI !

TFF kararını bugün açıklayacaktı elbette ama maç akşamı yaralanan teknik direktörümüz Şenol Güneş’i telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini ileten sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli ikilisinin kamuoyuna yaptıkları açıklamalar büyük önem taşımış görünüyor. Elbette devletin zirvesinde ki iki ismin açıklamaları çok önemliydi. Fakat TFF derbi kararını bekleyenlerin atladığı bir noktada bu olabilir mi sorusu akıllara gelmedi. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamada “Kumpas olabilir” sözü ile Devlet Bahçeli’nin “Maçı kaldığı yerden devam ettirsinler” sözleri acaba TFF kararına etki etmiş midir?

PROSEDÜRE GÖRE BEŞİKTAŞ HÜKMEN GALİP SAYILMALI MIYDI?

Beşiktaş taraftarlarının tamamının beklentisi aslında tam olarak bu yönde olmuştu. En kötü ihtimal ile maçın yeniden baştan oynatılması bekleniyordu. Fakat daha önce ki olaylı maçlara bakıldığında Beşiktaş kulübünün kendisi bile sahasında çıkan olaylar sebebi ile ceza almış ve hükmen mağlup sayılmıştı. Fakat bu karşılaşmada hükmen mağlubiyet Fenerbahçe’ye verilmedi. Tam olarak prosedür izlenmedi ve gerçektende bir kumpas varmışçasına maçın kaldığı 57. dakikadan itibaren devamına karar verildi. Sosyal medyada siyah beyazlı taraftarlar tarafından verilen tepkiler ile karşı karşıya kalan TFF’nin gerekçeli kararı tüm spor yorumcuları tarafından merakla bekleniyor. Neyi gerekçe göstererek bu şekilde bir karar verildiği merak konusu. Acaba gerçekten TFF yetkilileri siyasi açıklamalardan bir korkuya kapılıp doğru ve adil bir karar vermekten vazgeçip siyasi bir karar mı verdiler. Halbu ki olayların soruşturmasında karşılaşılan hiçbir kumpas ve örgütleme bulunmazken TFF prosedüre uyarak gerekeni yapmalıydı. Bu karar ile Karakartal taraftarlarının ve camiasının adalet beklentileri suya düşünce sosyal medyada bir kaos yaşandı. Aslında işin sonuna gelindiğinde Beşiktaşlılar açısından bu karar tam bir kumpas oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.