Beşiktaş’ta 4 Futbolcunun Sözleşmesi Resmi Olarak Sona Erdi

Beşiktaş'ta 4 Futbolcunun Sözleşmesi Resmi Olarak Sona Erdi
Beşiktaş'ta 4 Futbolcunun Sözleşmesi Resmi Olarak Sona Erdi

Beşiktaş‘ta transfere dair yeni bir gelişme olmazken, sözleşmeleri resmi olarak son bulan 4 futbolcu ise kesin olarak netleşti. Oğuzhan için Galatasaray’a transferi mümkün dedikoduları bile çıktı.

Beşiktaş takımının 1 Haziran tarihi itibari il 21 milyon £ satın alma opsiyonu ile alabileceği Anderson Talisca için son gün doldu ve Beşiktaş bu riski göze alamayarak Talisca’nın satın alma opsiyonunu kullanmaktan vazgeçti.

Atiba Hutchinson ile sözleşme uzatmak için Beşiktaş yönetiminin verdiği teklifi düşük bulan Atiba, olumsuz cevap verince onunda sözleşmesi daha dün sona erdi ve şu anda Beşiktaş’tan gelen teklife evet demesi bekleniyor. Atiba, Beşiktaş için ruhunu sahaya koymuş futbolculardan biri. Karakterli çalışkan ve hırslı olduğu için bulunduğu mevkii de yaşı itibari ile top oynaması sancılı olarak bizim tarafımızdan yorumlanıyor. Dinamik kadrolara karşı çıkacak olan bir Beşiktaş ile dünyaya meydan okumak varken, hiç bir hatır Beşiktaş’ın hatırından büyük görülmemeli. Bu yönde tüm emeği geçen futboclular ve antrenörlerde Beşiktaş‘ın önünü açacak kararlar vermeliler.

Atınç Nukan‘ın da kiralık sözleşmesi süresi sona erip Beşiktaş yönetimi tarafından uzatmaya gidilmeyince, Atınç’ta geri giden isimlerden oldu ve Karakartal’ın kadrosuna katılmadı.

OĞUZHAN ÖZYAKUP SÖZLEŞMESİ YENİLENMEYEN FUTBOLCULARDAN

Oğuzhan Özyakup ise Beşiktaş transfer haberlerinde adı geçen ve sözleşmesi henüz yenilenmemiş olan, tabiri caizse boşta duran isimlerden biri olarak görülüyor. Geçtiğimiz sezon ki performans kaybı ile birlikte zaman zaman tepkileri üzerine çeken Oğuzhan’ın sözleşmesinin başkan Orman’ın kasasında olduğunu söyleyende var.

Fatih Terim ise Oğuzhan’ı Galatasaray’a transfer etmek için Abdürrahim Albayrak aracılığı ile görüşme gerçekleştirmiş. Bu habere Galatasaray camiasından bir yalanlama gelmedi. Gerçekleştirilen görüşmede ise Oğuzhan’ın Beşiktaş’a imza atmaması durumunda başka bir takımla görüşmemesini, ilk olarak Galatasaray’a gelip imza atmasını belirten Abdürrahim Albayrak, Terim’in isteği ile bir forvet arkası ve 8 numara çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bu gelişmeler göz önüne alınıp, Beşiktaş yönetiminin gol alanında iyi transferler yapıp, Şenol Güneş’in ise 2’li forvet ile takımı ileri sürmesi lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.