Demba Ba Hatasından Vazgeçilip Anadoludan Birisi Alınsın

Demba Ba ile 1+1 yıl 2 milyon euro sözleşmede anlaşıldığı iddialar arasında yer alırken bir diğer iddia ise Ba’nın 2 yıl 3 er milyon istediği yönetimin ise 1 yıl 2 milyon önerdiği doğrultusunda sunuluyor.

Bu akşam Göztepe forması ile Galatasaray’a karşı gol arayışlarında olacak olan Demba Ba, Beşiktaş takımının eski ve unutulmaz futbolcularından biri. Bu da onu kıymetli yapıyor elbette ama yönetim neden artık kendisinde eski eforu kalmamış bazı futbolcular ile kulübün adını geçiriyor anlamak mümkün olmuyor. Gol alanında genç ve aynı zamanda fiziksel ve kondüsyonel olarak 90 dakika hırsla koşacak ve rakiple birebir mücadelede yerde kalmayacak genç yetenekleri keşfetmeli. Takımı gençleştiricez derken şu anda Demba Ba ile imza aşamasına gelinmesi ancak duygusal yaklaşım gerçekleştirenler için bir değer taşır. Ancak gerçekte Beşiktaş takımını omuzlayacak futbolculara ihtiyaç duyulduğunu bilen ve bu yönde transfer hamleleri yapılmasını bekleyen taraftar ise soluğu kesilen bir Ba izlediği takdirde seneye yönetimin verecek hesabı olamaz.

Ayrıca zaman kaybı ve para kaybı olarak kulübü de zor duruma sokacak bu tür transfer hamlelerinden kaçınılması gerektiği aşikar olarak görülüyor.

GÖZTEPE’DE GOL KRALI OLAMAYAN DEMBA BA BEŞİKTAŞ’TA HİÇ OLAMAZ

Göztepe’de forma giydiği 2017-2018 sezonunda bu akşam ki son maç haricinde 7 gole imza atmış durumda. 12 maçta forma giymiş olan Demba Ba yaş olarak ta 33 sınırına erişmiş bir futbolcu. Senegalli golcü şu anda Ahmet Nur Çebi ile 1 milyon euro luk fark üzerinde kıran kırana pazarlık yapıyor ve 3 milyonda ve 2 yıllık sözleşmede diretiyor, yönetim ise 2 milyon ve 1 yıllık sözleşme öneriyor. Pazartesi tarafların yeniden bir araya gelerek bir anlaşma zemini bulacakları söz konusu. Bize kalırsa Beşiktaş yönetimi bu olaya komple bir perde çekip Anadolu takımlarımızdan genç ve kabiliyetli, hırslı, başarıya aç futbolcular kadrosuna katsın. Artık eski camlar bardak oldu, eski aşk acıları gibi maziyi deşmeye çalışmak akıl mantık işi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.