Dusko Tosic 5 Milyon Avro Karşılığı Çin Takımı Guangzhou’ya Satıldı

Dusko Tosic 5 Milyon Avro Karşılığı Çin Takımı Guangzhou'ya Satıldı
Dusko Tosic 5 Milyon Avro Karşılığı Çin Takımı Guangzhou'ya Satıldı

Dusko Tosic hakkında yönetime “gitmek istiyorum” dediği yönünde haberler çıkmıştı. Ardından dün netleşen Çin transferi ise sosyal medyaya yansımıştı. Bugün ise konu haber sitelerinde.

Beşiktaş‘ın sırp defans oyuncusu Dusko Tosic, Çin ekiplerinden Guangzhou ile anlaşmaya vardı ve seneye artık bu takımın formasını giyecek. Bu transfer karşılığında Beşiktaş kasasına tam olarak 4,5 milyon avro koyacak. Dusko Tosic’i 5 milyon euro karşılığında Guanzhou ekibine bonservisi ile satan Beşiktaş, net olarak 4,5 milyon euro kasasına koyacak.

DUSKO TOSİC BÜYÜK KAR ETTİRDİ

Dusko Tosic geldiği günden beri defansta ortaya koyduğu oyunu ile hem teknik kadro hemde taraftar cephesinden büyük sevgi be beğeni toplamıştı. Gençlerbirliği takımından bedelsiz olarak siyah beyaz renklere bağlanan Tosic, bugün 5 milyon euro karşılığında satılıyor. Tosic hem maçlarda ki takıma katkıları, hemde bu açık ara kazandırdığı para ile Beşiktaş‘a en çok kazandıran futbolcuların başında geliyor.

TOSİC GUANGZHOU DAN NE KADAR ALACAK?

Dusko Tosic gelecek sezon forma giyeceği Çin takımı Guangzhou’dan 10 milyon euro karşılığı 3 yıllık kontrata imza atacak. Bu imza ile Tosic hem Beşiktaş’a kazandırdı, hemde Beşiktaş’ta oynadığı güzel futbol ile kendi değerini artırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.