Gary Medel UEFA Avrupa Liginde Hedefimiz Final Değil Şampiyonluk
Gary Medel UEFA Avrupa Liginde Hedefimiz Final Değil Şampiyonluk

Gary Medel UEFA Avrupa Liginde Hedefimiz Final Değil Şampiyonluk

Gary Medel ile yapılan bir röportajda muhabirin kendisine sorduğu UEFA’da hedefiniz final mi sorusuna “Hayır, şampiyonluk” cevabını verdi.

Beşiktaş takımının stoperlerinden olan Şili’li milli futbolcu Gary Medel, bugün kendisi ile yapılan bir röportajda muhabirin sorularını cevapladı. Süper Lig’de geçen sezon kaçan şampiyonluğun en büyük faktörü sorusuna da ilginç bir cevap geldi. Aslında Medel bu verdiği cevapla bizimde üzerinde durduğumuz harika bir tespit yapmış oldu. Geçen sezon şampiyonluğu küme düşme tehlikesi yaşayan takımlara puan kaptırarak kaybettik dedi.

Gerçekten de Beşiktaş’ın küme düşme tehlikesi yaşayan takımlara karşı aldığı beraberlikler çok fazla puan kaybettirdi. Tabi bunun yanı sıra derbilerde kaybedilen puanlar ise ligin son haftalarında özellikle çok daha etkili oldu.

Son olarak Gary Medel ile muhabir arasında geçen diyalogda Beşiktaş UEFA Avrupa ligi konusu konuşuldu. Medel, ilk başta ön elemeyi geçip gruplara kalmamız lazım, ondan sonra adım adım gideriz ifadesini kullandı. Ardından muhabirin hedefiniz final mi sorusuna ise “Hayır, şampiyonluk” cevabını verdi.

Medel’in BeinSports röportajından bir bölümü aktarıyoruz

Çok sıkı çalışıyoruz, çok daha iyi olmalıyız. Öncelikle UEFA Avrupa Ligi ön elemesini geçmek istiyoruz. Takımda atmosfer çok iyi, çalışmalardan çok keyif alıyoruz. Seviyemizi arttırmalıyız, hem lige hem de Avrupa’ya hazır olmalıyız.
İlk olarak ön elemeyi geçerek, gruplara kalmalıyız. Hedef final değil, hedef şampiyon olmak.
Takımdan ayrılanlar olabilir, yeni katılanlar olabilir. Ne olacağını bilmiyoruz. Elimizdeki oyuncularla en iyisini yapmaya çalışıyoruz.
Saha içinde geniş açıdan oyuna bakıyorum. İyi ya da kötü olabilirim ama ilk başta kalbimi ortaya koyarak oynama çalışıyorum. Agresiflik tehlikeli bir konu. Saha içinde bunu takım için pozitif anlamda kullanamaya çalışıyorum. Bunu da başardığıma inanıyorum.

Benzer yazılar

Derbi öncesinde Vodafone Park soyunma odasından görüntüler

Derbi öncesinde Vodafone Park soyunma odasından görüntüler

Derbi öncesi Vodafone Park soyunma odasından BJK TV aracılığı ile gelen görüntüleri siz değerli takipçilerimizle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.