Kartal Kayra Yılmaz hormon tedavisiyle Beşiktaş'ın geleceğine hazırlanıyor
Kartal Kayra Yılmaz hormon tedavisiyle Beşiktaş'ın geleceğine hazırlanıyor

Kartal Kayra Yılmaz hormon tedavisiyle Beşiktaş’ın geleceğine hazırlanıyor

Kartal Kayra Yılmaz hormon tedavisiyle Beşiktaş’ın geleceğine hazırlanıyor ve tedavi sürecinde çok etkili fiziksel ve taktiksel olarak gelişmeler var.

Beşiktaş U-18 alt yapısında en çok adından söz ettiren genç yeteneklerden birisi olan Kartal Kayra Yılmaz isimli genç futbolcumuz geleceğe hazırlanıyor. 12 yaşında Beşiktaş’ın alt yapısına katıldığında kendisinde büyüme problemi vardı. Ancak kulüp yönetimi bu engeli aşmak için Barcelona takımının yıldızı Messi’ye yapılan tedaviyi yaptırdı. Hormon tedavisi görerek fiziksel ve taktiksel alanda oldukça kendini geliştiren genç futbolcu U-21 takımları ile maç yapıyor. Yeteneğine rağmen gözetmenlerin ve direktörlerin henüz tam hazır olmadığından üst yapıya alınmıyor. Oldukça başarılı bir gelişim sergileyen Kartal Kayra Yılmaz, tam hazır olduğu anda Türk futboluna kazandıralacak ve üst yapıya geçişi yapılacak.

Kartal Kayra Yılmaz Beşiktaş'a ilk geldiği yıllardan bir kare
Kartal Kayra Yılmaz Beşiktaş’a ilk geldiği yıllardan bir kare

Beşiktaş yönetiminin alt yapıya daha fazla ağırlık vereceği ve taraftarların da artık kumar oynar gibi yabancı transferlerden bıkması stratejiyi değiştirdi. BJK yönetiminin alt yapı giderlerine gereken bütçeyi ayırarak genç yetenekleri keşfedip eğitmesi gerçekten takdir edilecek bir durum. Ancak ne yazık ki ülkemizde 4 büyüklerde de alt yapı durumu çok yetersiz. Türkiye’de alt yapı yetiştirmede en sağlam temellere sahip olan kulüp ise Altınordu spor kulübü olarak biliniyor.

Kartal Kayra Yılmaz hormon tedavisiyle Beşiktaş'ın geleceğine hazırlanıyor
Kartal Kayra Yılmaz hormon tedavisiyle Beşiktaş’ın geleceğine hazırlanıyor

Kartal Kayra Yılmaz ise Beşiktaş alt yapısında senelerdir yetiştirilen ve yabancı transferlere son vererek istikrar sağlayacak bir düzene geçiş yapılacak isimlerden. Bu genç yetenekle birlikte kulüp alt yapılarında yetiştirilen futbolcularımızla birlikte gelecekte daha istikrarlı ve uzun soluklu şampiyonluklar kazanırız. Bu halde iken “al yabancı futbolcuyu sakatlansın veya takıma uyum sağlayamasın ve gitsin bütün sene” hikayesinin sonu gelmez. Ayrıca kulüp içerisinde ki disiplinsiz davranışlar ve futbolcunun fiziksel ve taktiksel gelişimine önem vermemesinin de bu sayede önüne geçilir.

Benzer yazılar

Derbi öncesinde Vodafone Park soyunma odasından görüntüler

Derbi öncesinde Vodafone Park soyunma odasından görüntüler

Derbi öncesi Vodafone Park soyunma odasından BJK TV aracılığı ile gelen görüntüleri siz değerli takipçilerimizle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.