Malmö karşısında ki kadroyu Şenol Güneş'e kurduran kuru inadı
Malmö karşısında ki kadroyu Şenol Güneş'e kurduran kuru inadı

Malmö karşısında ki kadroyu Şenol Güneş’e kurduran kuru inadı

Malmö karşısında ki kadroyu Şenol Güneş’e kurduran çaresizliği yada takımda oyuncu kalmamış olmasından çok kuru inadı.

Beşiktaş takımının dün akşam ki Malmö mağlubiyeti sonrasında Beşiktaş haber başlıklarında birçok şey yazılıp çizildi ancak en çok takımda ki futbolcuların üzerinden yorumlar yapıldı. Tamam bu futbolculardan en çok öne çıkan isimleri zaten hep konuşuyor ve eleştiriyoruz. Fakat bu eleştiriler Şenol Güneş tarafından hiçbir şekilde kaale alınmıyor belli ki! Türkiye’nin Avrupa arenasında ki görünen yüzlerinden biri olan bir takımın 11’in de daha önce defalarca denenmiş ama işe yaramamış futbolcuların ne işi var?

Evet Güven Yalçın ile Atiba Hutchinson isimleri UEFA’ya verilen listede bulunmuyor fakat geçen sefer yedek kulübesine alınan U-19 ve U-21 futbolcularımız? Onlar ne güne duruyor Allah aşkına söyler misiniz? Beşiktaş takımında ki doymuş yağ oranı yüksek, artık heyecanını kaybetmiş, mental olarak bitmiş futbolculardan hepimiz bıkmadık mı? Şikayetçi değil miyiz ruhsuz futbolculardan? Ama Şenol hoca bu durumu bizden daha iyi bildiği halde yönetim bunları oynatmaz bana hesap sorar, ayrıca bunlar tekniği yüksek futbolcular, bunlar çok daha iyi diyor. Tamam da hocam adamlar nefes alamıyorlar. Sen neden kaybedeceği belli bir kadroyu sahaya sürüyorsun?

BEŞİKTAŞ TAKIMINDA ASLA SAHAYA SÜRÜLMEYECEK FUTBOLCULAR VAR

Beşiktaş takımında sadece teknik olarak değil, ruh olarakta düşünebilen bir çalıştırıcı olsaydı akşam kafasını kesseler Love, Larin, Oğuzhan ve Quaresma’yı sahaya sürmezdi. Herkesin çok eleştirdiği Necip bile her hatasına rağmen canla başla oynuyor ve efor sarfediyor. U-21 takımımızın forveti gol kralı, U-19 takımında ki çocuklar deli gibi top sürüyor. Kaç haftadır, hatta geçen sezon ortasından beri Beşiktaş’ın enerjiye ve mücadeleye ihtiyacı var. Akşam ki ve daha önceki maçlarda ki görüntü bize sürünen bir takım izlettiriyor. Adamlar iyi başladı ama kısa sürede enerjileri tükenip nefes alamamaya başlayınca oyundan düştüler. Top sahanın sol tarafındayken, rakip takım futbolcularının arasında bir Beşiktaş oyuncusu var. Diğer tarafa geçiyor top ve tablo yine aynı. Tamam takım toplu hücuma çıkıyor bir taktik icabı ama çıkamıyor abi adamlar, tıkanıyorlar.

Koşacak gençleri bile hiç teknikleri olmasa da sahaya sürse Şenol hoca, biz tüm mağlubiyetlere razıyız. Ayrıca bu altyapıdan alınan çocuklar çoban değil, futbolcu. Bunları sen futbolcu olarak bir teknik altyapı ile yetiştiriyorsun. Elinde ki as kadronun fişi çekildiğinde sahaya sürecek güvenin yoksa bırak altyapı filan masrafı yapma. Şenol hoca çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz bir karakter fakat teknik meselelere fazla takılıp asıl gerçeği, asıl tekniği göremiyor olması ve inadından vazgeçmemesi çok üzücü.

Benzer yazılar

Domagoj Vida'nın karısı sosyal medyayı ve Hırvat basınını salladı

Domagoj Vida’nın karısı sosyal medyayı ve Hırvat basınını salladı

Domagoj Vida’nın karısı sosyal medyayı ve Hırvat basınını salladı ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.