Niklas Süle : Beşiktaş Vodafone Park’ta Bizi Baskı Altına Alacak!

Niklas Süle : Beşiktaş Vodafone Park'ta Bizi Baskı Altına Alacak!
Niklas Süle : Beşiktaş Vodafone Park'ta Bizi Baskı Altına Alacak!

Beşiktaş ile Çarşamba günü UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş maçı için İstanbul Vodafone Park‘a gelecek olan Bayern Münih‘in yıldız futbolcularından maçla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Alman takımı Bayern Münih’in defans ismi olan Niklas Süle, takımının resmi internet sayfası üzerinde verilen haberde yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Takımın teknik direktörü Jupp Heynckes ise futbolcularına İstanbul’un turistik bir seyahat olmadığını vurgulayarak maça motivasyonu artırmaya çalıştığı da belirtildi.

NİKLAS SÜLE İSTANBULA KAZANMAK İÇİN GİDECEĞİZ DİYOR

Bayern Münih takımının defansının göz bebeği olan 22 yaşında ki futbolcusu Niklas Süle, kulübün resmi internet sayfasında ki açıklamaları ile gündeme düştü. 14 Mart Çarşamba günü Vodafone Park Stadı‘nda UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş karşılaşması yapacak olan Beşiktaş ile Bayern Münih arasında ki maçı tüm  dünya merakla bekliyor. Geçen maçın favorisi olarak gösterilen Bayern Münih’e bu maçta çok şans tanınmadığı da aşikar. Takımın defans futbolcusu olan Süle’de teknik direktöründen aldığı brifing doğrultusunda açıklamasına başlamış. Kendilerini İstanbul’da Vodafone Park Stadı’nda olağan üstü bir atmosferin karşılayacağını belirten Süle, hiçbir şeyden etkilenmemeleri gerektiğini belirtmiş. Rakipleri olan Beşiktaş‘ın iyi bir takım olduğunu, bunun göstergesinin de geçen maçta ilk 15 dakikada 11’e 11 oynarken gördüklerini ifade ediyor. 16. dakikadan itibaren BJK takımının stoperi Domagoj Vida kırmızı kartla oyunun dışında kalınca takımını 10 kişi bırakmıştı. Süle ise 11 kişi olan Beşiktaş‘ın kendilerine karşı iyi bir futbol ortaya koyduğunu ve zorlandıklarını ifade ediyor.

BEŞİKTAŞ BİZİ TARAFTARLARININ ÖNÜNDE BASKI ALTINA ALACAK!

Beşiktaş takımının taraftar desteği, tüm dünya tarafından bilinen olağanüstü tezahuratları ile ünlü ve rakipleri korkutan bir atmosfer yaratıyor. Almanya’dan İstanbul’a bugün 5’te gelecek olan Bayern Münih kafilesinde olacak olan tüm futbolcuların da derdi Vodafone Park atmosferi üzerine kurulu. Bayern futbolcularından Mats Hummels, Robben ve Niklas Süle bunu dile getiren bazı futbolcular olarak öne çıkıyor. Ayrıca takımın teknik direktörü Heynckes‘te aynı korku ile takımında ki futbolcularını motive etmeye çalışıyor. Süle bu konuda “Beşiktaş kendi taraftarı önünde bizi baskı altına almaya çalışacak. Bu sayede bizi İstanbul’da yenmeye çalışacaklar” diye kendilerini Vodafone Park’ta neyin beklediğini dile getirdi.

BEŞİKTAŞ BİZİ TARAFTARLARININ ÖNÜNDE BASKI ALTINA ALACAK!
BEŞİKTAŞ BİZİ TARAFTARLARININ ÖNÜNDE BASKI ALTINA ALACAK!

BASKIDAN ETKİLENMEYECEĞİZ MOTİVASYONU

Niklas Süle, tğm açıklamalarını bitirirken Vodafone Park Stadı’nda kendilerine karşı oluşacak olan taraftar ve Beşiktaş atmosferinden etkilenmeden sahaya kendi oyunlarını yansıtacaklarını söyledi. Tabi bu sözler oto motivasyon olarak kolaylıkla yorumlanabilir. İstanbul’a gelecek olan yabancı bir takımın hangi Türk takımı olursa olsun, o sahada etkilenmemesi imkansız. Beşiktaş kendi evinde rakibine karşı çok büyük bir psikolojik üstünlük sağlayacaktır. Taraftarların ise bu konuda ki katkısı ölçülemez büyüklükte olacaktır. Tezahurattan hakemlerin düdüğü duyulmayıp futbolcular maça devam ediyor ve hakem yeniden düdük çalmak zorunda kalıyor. Böyle bir stad düşünün ve yabancı bir takımın etkilenmeme imkanını ortaya koyun. Bayern ne kadar kaliteli top oynasada üstünlük hiç şüphesiz Beşiktaş‘ın olacaktır. Geçen maçın 5-0 farklı mağlubiyeti arada olmasa BJK‘nin tur atlama olasılığına kesin gözüyle bile bakılabilir bir maç izleyeceğiz diyebiliriz. Takım olarakta oldukça disiplini oturmuş olan bir takım haline gelen BJK, son haftalarda yükselişte. Yakalanan performans ve takım içi disiplin ile uyum bir önce ki maça göre çok farklı bir takım ortaya koyacaktır.

BASKIDAN ETKİLENMEYECEĞİZ MOTİVASYONU
BASKIDAN ETKİLENMEYECEĞİZ MOTİVASYONU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.