Ricardo Quaresma olmadan Lens daha iyi oynuyor
Ricardo Quaresma olmadan Lens daha iyi oynuyor

Ricardo Quaresma olmadan Lens daha iyi oynuyor

Ricardo Quaresma olmadan Lens daha iyi oynuyor şeklinde yorumlar yapan köşe yazarlarının sayısı her gün daha da artıyor.

Beşiktaş takımının Portekiz’li yıldızı Ricardo Quaresma gördüğü kırmızı kart sonrası 2 maç cezalı duruma düşmüştü. Ardından kadroya dahil olan Kagawa ve teknik direktörün yeni yapısı hayata geçti. Tabi beklenmedik bir gelişme daha oldu.

Beşiktaş’ın Hollanda’lı futbolcusu Jeremain Lens, takıma geldiğinden beri bir varlık gösteremiyor ve aynı Larin gibi bal yapmayan arı gibi sahada dolaşıyordu. Quaresma’nın sahada olduğu dönemler ile yapılan kıyaslamalarda ise artık denizin bittiği ve kendisine “topu bana atın” diyen kimsenin olmadığı bir takımdan bahsediyoruz. Bu şekilde yüksek egolu bir futbolcu olmayınca telaş yapmayan futbolcuların daha çok takım ruhuna bürünebildiği ve topla sorumluluk aldığı yorumları yapılıyor.

Tabi yönetim ve teknik kadro tarafından yapılacak olan hamleler iyiye dönen gidişatı ne şekilde etkiler bu bilinmez. Gelen Kagawa trransferi ve Burak Yılmaz faktörü sonrası artık Quaresma’nın havası sönermi ve normal şekilde topunu oynar mı? Yoksa yine tribünleri coşturacak şekilde şov girişimleri ile takımı zora sokar da coşan taraftarların bir kısmı bunu anlamayarak “Büyüksün Quaresma” tezahuratına devam eder mi?

Benzer yazılar

Şenol Güneş galibiyet serisini Galatasaray'la devam ettirmek istiyor

Şenol Güneş galibiyet serisini Galatasaray’la devam ettirmek istiyor

Şenol Güneş galibiyet serisini Galatasaray’la devam ettirmek istiyor ve deplasman olarak nitelendirilse de İstanbul maçı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.