Samet Aybaba altyapıdan 15 futbolcu var benim yapamadığımı euro yaptı
Samet Aybaba altyapıdan 15 futbolcu var benim yapamadığımı euro yaptı

Samet Aybaba altyapıdan 15 futbolcu var benim yapamadığımı euro yaptı

Samet Aybaba altyapıdan 15 futbolcu var benim yapamadığımı euro yaptı açıklaması ile gündemin en çok konuşulanlarından birisi oldu.

Beşiktaş takımının bir zamanlar antrenörlüğünü yapan ve hala daha Türkiye’de sayılı antrenörlerden olan Samet Aybaba patladı. 25 senedir gençlerimizin önünü açmaya çalışıyorum ama herkes bana engel oluyordu. Takımımda şu anda 15 tane altyapıdan futbolcumuz var. Yabancılarla birlikte genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Benim önüme 25 senedir gençler için engel olanlar euro’nun patlamasıyla genç oyuncuya döndüler. Bizim 25 seneden beri yapamadığımızı euro yaptı. Bu sözlerle Aybaba gözü yabancılarda ve Avrupa sevdasında olup ülke gelişimine katkı sağlayamayanlara gönderme yaptı.

TÜRK FUTBOLU GELİŞMİYOR GELİŞEMİYOR

Türk futbolu gelişmiyor gelişemiyor çünkü sorumluluk alan bir ülke olmaktan çıktık ve sadece futbolda değil her alanda gerideyiz. Samet Aybaba‘nın değindiği bu özelliklere bizlerde sıklıkla değiniyoruz ve Şenol Güneş‘e her fırsatta sesleniyoruz. Altyapımızda olan futbolculara belirli bir disiplin altında şans verilemesini değil forma giydirilmesini istiyoruz. Türkiye’de futbolda disiplin diye birşey yok. Gelen yabancı futbolcuda bizimkileri görüp maaşı aldıktan sonra vur patlasın çal oynasın yapıyor. Ne yönetmelikler nede transfer politikaları o futbolcuyu disiplinsizliğinden dolayı bedelsiz olarak göndermene yetmiyor. İçki sadece biz Müslümanlarda değil tüm dünya sağlık kodekslerinde zararlıyken bizde futbolcular içiyor.

Benzer yazılar

Fikret Orman'dan primler duyurulunca gözler futbolcularda

Fikret Orman’dan primler duyurulunca gözler futbolcularda

Fikret Orman’dan derbiye dair primler duyurulunca gözler futbolculara çevrildi ve maçta ki eforlarıyla hırsları merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.